NURKOWANIE MALEDIWY - LISTOPAD 2024

Gdzie:

Malediwy

Kiedy:

23.11.2024 - 02.12.2024

Cena:
2 530-2 900 USD + ok.4 600 PLN


MALEDIWY

Republika Malediwów to 1192 wysp koralowych, naturalnie podzielonych przez równik na kilkadziesiąt atoli. Ten azjatycki kraj na południowy zachód od Sri Lanki i Indii był kiedyś trudny do znalezienia na większości map świata 🙂 Wyobraźcie sobie sam środek Oceanu Indyjskiego i maleńkie skrawki lądu chronione przed falami przez otaczającą je zdrową i żywą rafę koralową. Malediwy, które są na liście najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, słyną z bogactwa i różnorodności życia podwodnego, fotogenicznych plaż i częstych spotkań z dużymi zwierzętami.

Czego spodziewamy się pod wodą?

Przy tak ogromnym obszarze i różnorodności miejsc trudno jest opisać „typowe” nurkowanie na Malediwach. Ze względu na występujące tu średnie i silne prądy, nurkowania w prądzie są powszechne. Często konieczne wejście z ujemną pływalnością. Polecamy Malediwy dla średniozaawansowanych lub doświadczonych nurków. Ze względu na głębokość i prądy nurkowania na Malediwach trwają zazwyczaj 45 – 50 minut. Istnieje wiele miejsc nurkowych, które są odpowiednie również dla początkujących nurków, które są chronione przed prądami. Często również nurkuje się w dryfie przy długich rafach.  Przewodnicy nurkowi znają te miejsca bardzo dobrze i będą dostosowywać nurkowiska do umiejętności naszej grupy – zwykle wybór pada na miejsca, w których można spłynąć z prądem. Pamiętajcie, że dzięki obecności prądów zobaczymy duże ławice polujących drapieżników, manty oraz rekiny! Na Malediwach spotkamy też największą na świecie populację płaszczek rafowych. Amatorzy makro świata nie będą zawiedzeni, zobaczymy wszystko: od miniaturowych krewetek i krabów, przez ślimaki nagoskrzelne, kilka gatunków błazenków, iglicznie, mureny, skorpeny, żabnice, po ławice lucjanów, tuńczyków, barrakud, plataksów i rogatnic. Koralowce twarde i miękkie we wszystkich możliwych kolorach stworzą scenografię do każdego zdjęcia.

Jaka będzie widoczność?

Malediwy słyną z dobrej wizury. Wszystko jednak zależy od tego, co przynoszą prądy morskie: żyzne bogate w plankton wody są niekiedy mniej przejrzyste (do 20 m. widoczności) ale za to przyciągają duże ryby. Widoczność pod koniec  roku może być znakomita, dobrze ponad 30 metrów.

Jak będą zorganizowane nurkowania?

Naszej łodzi mieszkalnej będzie towarzyszyć niewielka, zadaszona łódź pilotująca – dhoni, na której przez cały rejs przechowujemy cały sprzęt, butle i sprężarkę – dzięki temu gościom na jachcie nie przeszkadza hałas związany z napełnianiem butli. Na pokład dhoni wchodzimy, zabierając jedynie komputery i aparaty fotograficzne.

Czy nurkowania na Malediwach wymagają specjalnych kwalifikacji?

Wystarczą uprawnienia AOWD dowolnej organizacji nurkowej. Ze względu na długie czasy denne, bardzo przydatny jest stopień nurka nitroksowego. Łódź zapewnia butle stage oraz nitroks. Plan nurkowania dostosowuje się zawsze do poziomu uczestników, uwzględniając ich komfort i bezpieczeństwo.

Jakie są zasady nurkowania na Malediwach?

  • Każdy nurek musi posiadać komputer i bojkę, nie używamy rękawiczek.
  • Głębokość nurkowań do 30 m. Maksymalny czas jednego nurkowania – 60 min.
  • Nurkowania dekompresyjne są niedozwolone.
  • Nurkowania wyłącznie z partnerem, nawet jeśli mamy uprawnienia do nurkowania solo.
  • Wynurzanie powinno rozpocząć w chwili osiągnięcia 50 bar.
  • Między ostatnim nurkowaniem a lotem samolotem powinno być co najmniej 24 godzin przerwy.

PLAN WYJAZDU:

OPIS ŁóDZI:

                                                                                                      MV Adora jest wygodnym, 5-gwiazdkowym jachtem, specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb nurkujących. Na czterech pokładach znajduje się wszystko, co uprzyjemni tygodniowy rejs – będziecie się czuć jak w mobilnym hotelu z zachwycającym widokiem na morze i rajskie wyspy. Potrawy, na które składają się mięso, ryby i warzywa jada się w klimatyzowanym salonie z widokiem na ocean. Oprócz trzech posiłków dziennie – bufet style – serwowane są przekąski, a jedna z kolacji podawana jest w formie grilla na plaży. Napoje – woda, kawa i herbata, są w cenie, soft drinki oraz alkohole można nabywać w barze. Na górnym pokładzie słonecznym znajdują się leżaki i materace. Środkowy pokład wyposażony jest w komplety wypoczynkowe i pufy.

 

W 11 kajutach mieści się 21 gości, wszystkie wyposażone są w prywatne łazienki i mini lodówki. Każdy pokój wyposażony jest w indywidualną klimatyzację, łazienkę z prysznicem z ciepłą wodą, szafę i schowek. Każda z kajut ma powierzchnię 9 m kw. Na dolnym pokładzie znajdują się 6 kajut typu standard, na środkowym pokładzie jedna kajuta superior oraz duża jadalnia, kącik wypoczynkowo telewizyjny z kanapami i lada barowa. Górny pokład zajmują kajuty ocean view oraz kajuta kapitańska. Mieści się tam także pokład słoneczny – częściowo zadaszony – z leżakami, kanapą i stolikiem.

Na Malediwach w grudniu słońce zachodzi około 18, ale wciąż jest bardzo ciepło – pokład zamienia wtedy w parkiet do tańca lub przytulne miejsce do nocnych posiadów 🙂

Rodzaje kajut:

  • standard – dolny pokład:
    sześć identycznych kajut wyposażonych w dwa łóżka, kanapę, TV, mini lodówkę oraz sporo miejsca na bagaż i drobiazgi codziennego użytku. Mały otwierany bulaj, zasłaniany żaluzją, dostarcza światła dziennego. Dwie kajuty dziobowe posiadają po 2 łóżka pojedyncze, pozostałe 4 kajuty w układzie łóżko podwójne + pojedyncze.
  • superior – środkowy pokład:
    kajuta dziobowa z panoramicznym oknem, dużym podwójnym łóżkiem, miejscem na bagaż i płaskim TV. Przeznaczona dla 1 osoby lub pary.
  • ocean view – górny pokład:
    cztery kajuty dwuosobowe, każda wyposażona w dwa łóżka – jedno pojedyncze i jedno podwójne, duże otwierane okna, kanapę, przestronną łazienkę i sporo miejsca na rzeczy osobiste.

Cena

2530 USD – 2900 USD przedział cenowy w zależności od standardu kajuty + ok. 4600 PLN (cena przelotu może się zmienić)

Cena zawiera:

– 7 noclegów w kajucie o wybranym standardzie
– pełne wyżywienie zgodnie z porą dnia: śniadanie, lunch, podwieczorek, kolacja, przekąski
– 18-20 nurkowań, zgodnie z harmonogramem rejsu: butla 15 l z powietrzem lub nitroxem maks 32%, balast, lokalny przewodnik nurkowy
– transfer lotniskowy z Male na łódź oraz z powrotem
– kolacja na plaży – w jeden z wieczorów podczas safari
– lokalne podatki i opłaty za parki narodowe
– wymeldowanie z łodzi ok. 10:00 rano

Cena nie zawiera (opłaty na miejscu):

– wypożyczenia sprzętu, butli 15l
– napojów kupowanych u barmana, w tym napojów gazowanych, alkoholu
– opłaty paliwowej: na czas przygotowania oferty: 42 USD za 7 dni od osoby płatne gotówką na miejscu
– napiwków: 100 USD od osoby zbierane na koniec rejsu
– opcji późniejszego wymeldowania, jeśli lot będzie np. wieczorem w dniu zakończenia rejsu (do uzgodnienia z grupą)

Opłaty dodatkowe na miejscu:
dopłata do paliwa: 6 USD/dzień (42 USD za rejs)
napiwek: 100 USD (będziemy zbierać na koniec rejsu)

W ostatnim dniu tj 2. grudnia schodzimy z łodzi po późnym śniadaniu a lot być może będziemy mieć późnym wieczorem. Są opcje dziennych resortów lub dłuższego pobytu na łodzi safari za dodatkową opłatą do potwierdzenia bliżej daty wyjazdu.

Płatności:

I rata przy rezerwacji: 500 USD 4600 PLN
II rata: 15 lipca:  800 USD
III rata: do 1 października dopłata do całości
Prosimy o wpłaty w walucie, w której kolejne raty są wymienione.

Alior Bank S.A. | Swift code (BIC): ALBPPLPW
PLN 32 2490 0005 0000 4530 3070 4274
USD PL 42 2490 0005 0000 4600 4000 9260

Ważne informacje

  • Paszport – musi być ważny minimum pół roku od daty powrotu do Polski, posiadać 2 wolne strony na wizy.
  • Wiza – wydawana jest na lotnisku w Male i jest bezpłatna
  • Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy– koszt 3 % ceny imprezy, warunkiem zawarcia ubezpieczenia jest podpisanie umowy zgłoszenia i dokonanie wpłaty, możliwe jest zawarcie tego ubezpieczenia do 30 dni przed wyjazdem.
  • Profilaktyka zdrowotna: brak obowiązkowych szczepień, zalecane picie wody butelkowanej i napojów bez lodu, używanie środków odstraszających komary. Sugerujemy przed wyjazdem kontakt z lekarzem medycyny tropikalnej.
  • Pogoda: wyspa znajduje się w tropikalnym klimacie oceanicznym, temperatura powietrza ok. 27C, wody 28-30C, zalecana pianka 3-5 mm.
  • Butle: 12 litrowe, system DIN
  • Alkohol: na Malediwy nie można go wwozić, ponieważ Malediwy są krajem muzułmańskim. Na łodzi alkohol dla turystów jest dostępny.
  • Warunki nurkowania: widoczność 20-30 m., grupy 6-8 osób na jednego przewodnika.
  • Waluta: dolar amerykański. Zalecane jest posiadanie gotówki.
  • Zasilanie elektryczne to 220V do 240V, 50Hz AC. Standardowym gniazdem jest trzybolcowe brytyjskie, konieczny adapter.
 

Kontakt / Rezerwacja