folding fins

Ticada to pierwsze centrum testowe składanych płetw na Świecie !!!

Płetwy wyróżnia to, że są:

 

SKŁADANE

Płetwy składane Exotech są najbardziej poręcznymi płetwami na świecie. Po złożeniu płetwa ma szerokość jedynie 4,5 cm, dzięki czemu oszczędza się zdecydowanie więcej miejsca, niż w przypadku płetw „klasycznych”.

Użytkownik może schować je w torbie podróżnej, plecaku lub pokrowcu. Osoby pływające rekreacyjnie nie będą miały problemu z tym, by płetwy przetransportować. Po złożeniu błona praktycznie chowa się całkowicie, co sprawia, że płetwy zmieszczą się nawet w małym bagażu podręcznym…..

 

NOWOCZESNE

Zastosowana specjalna mieszanka tworzyw sztucznych, zwiększając wytrzymałość płetw

i zmniejszając ich masę.

Nowatorskie rozwiązania techniczne oraz nowoczesne materiały pozwoliły na stworzenie płetw o właściwościach nautycznych i hydrodynamicznych przewyższających płetwy „klasyczne”, a przy tym charakteryzujących się niższą o 50% masą i możliwością składania.

Płetwy ważą jedynie 1,6 kg. (para)

 

BEZPIECZNE

Płetwy są wyposażone w mechanizm zatrzaskowy, zabezpieczający przed przypadkowym zamknięciem w czasie pływania.

 

EFEKTYWNE

Odkształcalna i elastyczna błona znacznie mniej obciąża ścięgna i stawy użytkownika podczas pływania, niż jej gumowy klasyczny odpowiednik.

Dzięki swojej konstrukcji płetwy mają bardzo dobre właściwości nautyczne (prędkość, zwrotność).

 

INNOWACYJNE

Redefiniują pojęcie „płetwa” i otwierają nowy wachlarz zastosowań. Płetwy można użyć wszędzie tam, gdzie wcześniej było to niemożliwe, ze względu na rozmiar, kształt i masę.