Norwegia – Mevaer Camp

Gdzie:

Norwegia Mevaer (Fleinvaer)

Kiedy:

Cały rok 🙂

Cena:

od 3300 NOK/os/tydzień

Ośrodek turystyczny

Zapraszamy do nowo wybudowanego ośrodka turystycznego na wyspie Mevaer (Fleinvaer) w regionie Nord-Norge.

Obiekt składa się z dwóch apartamentów i jest przeznaczony dla miłośników wędkarstwa morskiego, pieszych wycieczek, wspinaczek górskich, płetwonurków i turystów chcących odpocząć w miejscu oddalonym od zgiełku miast.

Posiadamy prywatne nabrzeże wraz z infrastrukturą, wędzarnią, miejscem do grillowania, miejscem na ognisko. W budynku przy nabrzeżu jest pomieszczenie wyposażone w chłodnie oraz pomieszczenie do obróbki ryb.

Oferujemy noclegi, wyprawy wędkarskie i odpoczynek w niezwykle malowniczym zakątku.

Wyżywienie we własnym zakresie. Istnieje możliwość zamawiania artykułów żywnościowych w sklepie w miejscowości Vag, które mogą być dostarczone promem bezpośrednio na wyspę.

Informacje dodatkowe

  • Do dyspozycji łodzie Viking 650C i Kaasbøll 660
  • Na terenie obiektu jest darmowe Wi-Fi.
  • Do wypożyczenia wędki
  • Szczegółowe informacje w załącznikach

Wyspa Mevaer znajduje się w archipelagu wysp Fleinvaer, który tworzy 365 wysp.

Najbliższą miejscowością w okolicy, która ma połączenie ze stałym lądem jest miejscowość Vag.
Położona jest na największej wyspie w gminie Gildeskal – Sandhornoy. Na miłośników pieszych wędrówek i wspinaczki górskiej czeka tutaj góra Sandhornet mierząca 993 m n.p.m.

Kolejnym ciekawym miastem, największym w okręgu Nordland, jest Bodo – urocze turystycznie i portowe miasto leżące na północny-wschód od wyspy Mevaer. To tutaj występuje najsilniejszy prąd wodny świata – Saltstraumen.
W Bodo można odwiedzić Norsk Luftfartsmuseum – Narodowe Norweskie Muzeum Lotnictwa, które jest największym muzeum lotnictwa w krajach skandynawskich. Drugim obiektem wartym zwiedzania jest Muzeum Miejskie, znajdujące się  w centrum miasta. Budynek został wybudowany w 1903 r. i jest jednym z najstarszych w Bodo. Można tutaj zapoznać się     z historią miasta, które przed II wojną światową było nadmorskim, małym miasteczkiem.
Bodo ma bezpośrednie połączenie drogą morską z Lofotami i innymi wyspami.

Apartamenty Mevaer Camp

Apartament 1 – Crab

Apartament składa się z czterech pokoi dwuosobowych oraz dwóch jednoosobowych. W dwóch pokojach dwuosobowych znajdują się łóżka piętrowe, w pozostałych dwóch po dwa łóżka pojedyncze. Apartament posiada długi, przestronny przedpokój, dwie łazienki, nowocześnie wyposażoną kuchnię z jadalnią, dodatkowo jedno pomieszczenie użytkowe oraz salon. Dużym atutem jest drewniany taras, z którego rozciąga się przepiękny widok na sąsiednie wyspy.

Apartament 2 – Eagle

Apartament składa się z trzech pokoi dwuosobowych – w dwóch znajdują się po dwa łóżka pojedyncze, w jednym łóżko piętrowe.
W każdym pokoju jest szafa, stolik oraz krzesła. Posiada dwie łazienki, nowocześnie wyposażoną kuchnię, salon oraz taras. W obiekcie jest dostępna pościel oraz ręczniki.